• UO:Nimloth Forum [ARŞİV] forumuna hoşgeldiniz.

Haberler:

SMF - Just Installed!

Ana Menü

Nimloth Role Playerlarına Çağrı

Başlatan VeNCeReMoS, Eyl 19, 2009, 06:25 ÖS

« önceki - sonraki »

TheHound

evet rp ciler birbirine girdi sayın seyircilerr :D puhah   .. şaka bi yana valorite kardeş sen rp guildi kurmak istiyorsun ama tiyatrodan bahsediyorsun sen aslinda bir tiyatro gurubu kurmak istiyorsun gibi anlaşılıyor.. ilk etapta o buxtaki toplantıya belki pek gelen olmaya bilir ancak pratikte izlemen gerek yol bence önce guildi kurup ardından şehirleri dolaşıp ve forumlarda işte "ben şöyle bir oyun yazdım bunu sahnelemek istiyorum" yada "rp guildi kurulmuştur adam aranıyor" gibi olursa hayali bir projeden çok hayata geçmiş yada geçmeye başlamış bir proje daha ilgi çeker diye düşünüyorum..

tabi guild kurmak için gerekli para mevcut deilse hep birlikte kasmak düşüncesi varsa ozaman durum farklı gene ilk başta forumlardan adamları ayarlıyıp kasmanız gerek..

ayrıca serverde rp yapmak isteyen adamlar var gördüğüm kadarıyla  yukardaki mesaj atan arkadaşlar hep rp ye olan özlemlerini dile getirip duruyorlar sana destek verenler olucaktır başarılar..

Valorite

TheHound, yorumun için teşekkür ederim. Niyetlendik bir kere, sonuç hüsran da olsa vazgeçmeyeceğiz.

Saygılar...

elrohim

valorite, bana kore gazisi ayagı yaptırma gözünü seveyim, lütfen.

birincisi, benim yazdıgım yorum olumsuz degildi, tahmindi sadece.

ikincisi, kaç zamandır uo oynadıgını bilmiyorum ama bir yıldan uzun olmadıgına eminim neredeyse, çünkü bahsettigin olayı bir iki sene öncesine kadar umutlandıgımız her sunucuda denedik, her sunucuda da başarısız olduk. belki tatil dönemlerinde bir nebze eglenebilirsiniz, ama insanların liselerine, üniversitelere hem de yeni yeni başladıgı şu günlerde uzun soluklu bir oluşuma imza atabilecegini zannetmiyorum. ha atarsan, alırım şapkamı önüme, egilirim, o ayrıdır, ama benim burada bahsettigim tek şey yaşanmışlıklar. yoksa bu ugurda host kiralayıp sunucu açan nice arkadaş tanıyorum, onlara sorsan bugün onlar da aynı şeyi söylerler sana.

sevgilerimle,
elrohim.

2006 - elpida

VeNCeReMoS

Alıntı yapılan: VeNCeReMoS - Eyl 19, 2009, 06:25 ÖS
...Aslında tüm Role Playerlardan istediğim şey de bu. Gelin Role Play' e sahip çıkalım, kendi projelerimize değil. Bir başka proje sahibi RP yaparken; "RP' nin en iyi uygulayıcısı benim" gibi bir anlayışa düşmeyelim. O projenin RPsine aykırı tavır takınmayalım.

Artık oyundan soğumaya başladım, bunun nedeni ne yönetimdir ne de RPKlar...Bunun nedeni bizzat Role Player olduğunu iddaa eden bir kaç kişi. Ayrıca şunu da belirtmeliyim ki; uzunca bir süredir görmediğim kadar çok Role Player gördüm ben burada ama bir o kadar da ilgisizlik. Kendisine RPer diyen insanlar RP adına çok güzel projeler yapıyorlar ancak başka biri tarafından yapılmakta olan projeye sırtları dönük...

Sayın Elrohim yukarıda söylemiş bulunduklarımı aslında sizin takındığınız tavrı takınanlar için söylemiştim biraz da.

"Başarısız olur...Yaparsan şapkamı çıkarırım..." gibi laflar; tipik bir RPer egoizmidir. Böyle konuşacağınıza gidip destek verseniz ne olur sanki? Başarısız olsun yada olmasın ne farkeder? Amaç insanları RPer yapmaktan çok kendimizin Rp yapması değil midir? İsterse o tiyatroyu yapan, izleyen, o tiyatroya katılan 2-3 kişi olsun, ne farkeder, biz RP yapmış oluyoruz ve zevk almış oluyoruz. İşte bunu bir anlayabilsek.
Bu maskenin altında bir yüz var, ancak; benim değil. Bu yüz altındaki kemik ve kaslardan daha fazla "ben" değil.
Bu maskenin altında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var ve fikirlere kurşun işlemez.

TheHound

bu konu üzerinde çok fazla tartışmak manasız.. ben rp yaparak oynuyorum bitmiştir olay benim için gerisinin önemi yok yani herkesin rp yapması gerekmiyor öyle birşey olamaz zaten Elrohimin aklındaki sistemde herkesin yada 20-30 kişilik bir guildin tamamıyla rpye sadık kalarak yaşadıkları bir ortam kurmak bu gerçekten zor ama örneğin 3-5 arkadaş rp yaparak oynayabilirsiniz

burda dikkat edilmesi gereken nokta daha ortada hiç bişey yokken çok büyük hedefler belirleyip sonra bozum olmamak .. tüm serverin rpci olmasını beklemeden 1-2 arkadaş rp yaparak yola çıkın sonrasını zaman gösterir yani rahat olmak lazım kasmamak lazım ... ayrıca şunuda söyleyeyim ben rp yaptığım zaman etraftaki garip tepkiler ben çok eğlendiriyor :) yani milletin benim rpm ile dalga geçmesi bozmaya çalışması bile beni eğlendiriyor daha zevkle rp yapıyorum bilmiyorum belki bende var bi gariplik :D

Valorite

Tekrar söylüyorum! Bu bir girişimdir sonucu ne olursa olsun. Bundan önce istersen 100 defa yaşanmış ve başarılamamış olsun. 101. olsa da birşey değişmeyecektir. Sonuçta lamba 1000 küsür denemeden sonra icat edilebildi değil mi? Bunu başarabilecekler biz olmasak bile bu yolda bir sayı hanemiz olacaktır ve elbet birgün istenen ulaşılacaktır, gerçekten isteyen arkadaşlar sayesinde. Onlar da geçmişe bakarak bu kadar deneme yaptığınız ve bize bu bilgileri aktardığınız için teşekkür ederiz diyeceklerdir. Daima Rp!

Saygılar...

TheHound

bi örnek vereyim mesela daha önceki oynadığım yer(kings) bi aralar bi vampir guildi vardı adamlar süper rp yapıyorlar ayni zamanda action da vardı yani mükemmel bir girişimdi bence baya uzun sürede devam etti çok da başarılı oldular ama burda anahtar nokta RP ye sıkı sıkıya bağlı olan bir çekirdek kadro oluşturabilmek sonra insanlar bakıyolar zevkli bi olay katılmaya başlıyorlar..

Valorite

O halde seni de bekliyoruz TheHound. Katkılarını şimdiden merak ediyorum...

elrohim

Alıntı yapılan: VeNCeReMoS - Eyl 30, 2009, 03:01 ÖS
"Başarısız olur...Yaparsan şapkamı çıkarırım..." gibi laflar; tipik bir RPer egoizmidir. Böyle konuşacağınıza gidip destek verseniz ne olur sanki? Başarısız olsun yada olmasın ne farkeder? Amaç insanları RPer yapmaktan çok kendimizin Rp yapması değil midir? İsterse o tiyatroyu yapan, izleyen, o tiyatroya katılan 2-3 kişi olsun, ne farkeder, biz RP yapmış oluyoruz ve zevk almış oluyoruz. İşte bunu bir anlayabilsek.

daha mutlu bir toplum adına, sıradaki mesajımda 100 çeşit kelimeden fazlasını kullanmayacagım konusunda söz veriyorum.

Alıntı Yap
ikincisi, kaç zamandır uo oynadıgını bilmiyorum ama bir yıldan uzun olmadıgına eminim neredeyse, çünkü bahsettigin olayı bir iki sene öncesine kadar umutlandıgımız her sunucuda denedik, her sunucuda da başarısız olduk. belki tatil dönemlerinde bir nebze eglenebilirsiniz, ama insanların liselerine, üniversitelere hem de yeni yeni başladıgı şu günlerde uzun soluklu bir oluşuma imza atabilecegini zannetmiyorum. ha atarsan, alırım şapkamı önüme, egilirim, o ayrıdır, ama benim burada bahsettigim tek şey yaşanmışlıklar. yoksa bu ugurda host kiralayıp sunucu açan nice arkadaş tanıyorum, onlara sorsan bugün onlar da aynı şeyi söylerler sana.

boldladıgım yerleri soldan saga okursan çok sevinecegim.

hakkı devrim'in evinden saygılarımla,
elrohim.

2006 - elpida

Valorite

Alıntı yapılan: elrohim - Eyl 30, 2009, 12:41 ÖS

kaç zamandır uo oynadıgını bilmiyorum ama bir yıldan uzun olmadıgına eminim neredeyse...

sevgilerimle,
elrohim.

Hiçbir şeyden o kadar emin olma; çünkü ummadığın taş baş yarar derler. Kaç yıldır oynadığımı söyleyip bir yere varmak istemiyorum. Arif, tariften anlar...